Maszyny rolnicze Expom Krośniewice
Zachęcamy do poznania oferty maszyn rolniczych Expom Krośniewice. Firma Expom to polski producent sprzętu uprawowego oraz urządzeń do pielęgnacji użytków zielonych. Znaczna część produkcji firmy jest eksportowana do niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej. Przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku od 1992 roku, a jej wyroby cieszą się dobrą opinią użytkowników.
Kultywatory dłutowe Expom
Kultywatory dłutowe Expom to urządzenia, które mogą służyć do głębokiego spulchniania gleby, zastępując tradycyjną orkę. Pozwala to na dobre napowietrzenie bez szkody dla wilgotności niższych warstw gleby, zapobiegając jej przesuszeniu. Rozluźnienie pozwala także na poprawę wnikania wody w głąb gleby. Kultywatory dłutowe charakteryzują się budową zapewniającą możliwość stosowania dodatkowych zabiegów związanych z doprawianiem gleby, np. wałowaniem, które pozwala na wyrównanie powierzchni gleby, a także rozbicie grudek i ugniecenie podłoża. W ofercie firmy Expom znajduje się kilka modeli kultywatorów dłutowych.
Kultywator dłutowy Lech
Kultywator dłutowy Lech to agregat zawierający dodatkowo wały strunowe. Sprzęt jest dostępny w różnych długościach od 2,8 do 5,6 metra. Sekcja przednia to wał strunowy 30 cm, dalej znajduje się sekcja czterech rzędów zębów, a całość zamyka sekcja podwójnego wału strunowego. Mniejsza wersja 2,8 m jest wykonana w oparciu o sztywną zawieszaną ramę. W przypadku szerokości 3,3 metra można zdecydować się na wersje na ramie sztywnej lub rozkładanej. Modele o większej szerokości roboczej są wyposażone w moduły boczne składane hydraulicznie.
Kultywator dłutowy Wicher
Kultywator dłutowy Wicher to konstrukcja dostępna w wariantach na sztywnej ramie oraz z rozkładaniem hydraulicznym modułów bocznych. Urządzenie jest także dostępne w wersji półzawieszanej z kołami transportowymi. Szerokości wahają się od 2,5 do 5,7 metrów. Kultywator dłutowy Wicher jest wyposażony w sekcję spulchniaczy umieszczonych w śladzie kół ciągnika. Za nimi znajduje się wał strunowy, a następnie sekcja trzech rzędów zębów z gęsiostopkami. Całość zamyka wał strunowy oraz wał kołeczkowy, który może być na życzenie zastąpiony strunowym.
Kultywator dłutowy gruber Gryf
Kultywator dłutowy gruber Gryf to urządzenie przeznaczone zarówno do głębokiego spulchniania, jak i do podorywek przy zastosowaniu zębów z szerokimi stopami, np. gęsiostopek. Kultywator jest wyposażony w 4 rzędy zębów, wał krusząco-ugniatający oraz zgrzebło sprężyste. Istnieje możliwość zamówienia wersji ze wzmocnionymi zębami. Sprzęt jest produkowany w wersji ze sztywną ramą dla szerokości 3 metrów oraz z modułami składanymi hydraulicznie przy szerokościach 4, 5 i 6 metrów.
Kultywator dłutowy Wektor
Kultywator dłutowy Wektor został stworzony z myślą o wykonywaniu uprawy poorkowej. Nadaje się do pracy na glebach każdego rodzaju od lekkich po ciężkie. Jest wyposażony w 5 rzędów zębów oraz wał krusząco-ugniatający. Na końcu zespołu jest umocowane zgrzebło sprężynowe. Sprzęt jest dostępny w wersji półzawieszanej, z modułami bocznymi składanymi hydraulicznie. Kultywator dłutowy Wektor jest produkowany w wariantach 6, 7 i 8 metrów. Istnieje możliwość zamówienia włóki i listwy wyrównującej.
Brony talerzowe Expom
Brony talerzowe Expom to znakomite urządzenia do uprawy ściernisk. Pozwalają na bardzo efektywne rozdrobnienie i wymieszanie resztek pożniwnych, które są bogatym źródłem składników odżywczych zasilających glebę. Zespoły talerzy pracujące w urządzeniu są ustawione pod odpowiednim kątem, w zależności od tego, jak agresywnie mają działać. Nacinają one powierzchnię gleby i równomiernie rozprowadzają po niej pozostałości uprawianych roślin.
Agregat talerzowy Goliat
Agregat talerzowy Goliat to urządzenie wykorzystujące dwa rzędy talerzy. Tuż za nimi jest zamontowane zgrzebło sprężynowe, a dalej wał rurowy, który może zostać na życzenie zastąpiony wałem zagęszczającym V-ring. Agregaty występują w 5 wielkościach szerokości roboczej od 3 do 6 metrów. Dla urządzeń 3, 3,5 oraz 4-metrowych przewidziano wariant zawieszany, z tym że urządzenie 4-metrowe może być wykonane również w wersji ciągnionej, która jest standardem dla sprzętu z szerokością roboczą 5 i 6 metrów.
Kultywatory ścierniskowe Expom
Kultywatory ścierniskowe Expom umożliwiają sprawne wykonanie prac pożniwnych. Dzięki gruberom Expom można spulchnić warstwę gleby, podcinając ją przy pomocy szerokich redlic. Przy pracach podorywkowych grubery rozdrabniają i mieszają resztki roślinne z glebą, poprawiając napowietrzenie gleby i ułatwiając przenikanie do jej wnętrza wody.
Agregat podorywkowy Ajax
Agregat podorywkowy Ajax składa się z sekcji redlic z szerokimi stopami, osadzonych w taki sposób, by między ramą a powierzchnią roboczą występował prześwit o wielkości zapobiegającej gromadzeniu się materiału roślinnego i ziemi. Za dwoma rzędami redlic są zamontowane talerze zagarniające osadzone na sprężynach amortyzujących obciążenia. Ostatnią sekcją agregatu jest wał krusząco-ugniatający o konstrukcji rurowej. Opcjonalnie można zastosować wał V-ring lub wał zębaty. Urządzenia o szerokości roboczej od 2,2 do 3 metrów są produkowane z ramą sztywną, a od 3,8 do 5,6 ze składanymi hydraulicznie modułami.
Agregat podorywkowy AjaxTrio
Agregat podorywkowy Ajax Trio wykorzystuje aż trzy rzędy redlic, za którymi znajduje się sekcja talerzy zagarniających, których rolą jest radzenie sobie z rozbijaniem grud. Na końcu urządzenia umieszczono wał rurowy, na życzenie istnieje możliwość zastosowania wału sprężynowego lub typu V-ring. Agregaty ścierniskowe Ajax Trio o szerokości roboczej 2,4 oraz 3 metry są montowane na sztywnej ramie, a 4 i 5-metrowe są oparte o składane hydraulicznie moduły.
Głębosze Pegaz i Pegaz Evo
Głębosze Pegaz i Pegaz Evo to urządzenia przeznaczone do likwidacji tzw. podeszwy płużnej i rozluźnienia warstwy podglebia. Ich stosowanie w kilkuletnim odstępie (3 do 5 lat) poprawia nawodnienie i napowietrzenie gleby. Wskazówką podpowiadającą, że użycie głębosza może być potrzebne, są tworzące się na polach większe kałuże. Głęboszowanie jest wskazane szczególnie przy uprawie roślin o głębokim ukorzenieniu, np. buraków. Głębosze Pegaz są wyposażone w 3 do 5 zębów z zabezpieczeniem w formie zrywanych bolców. Mogą być wyposażone w wał krusząco-ugniatający o konstrukcji rurowej albo wał zębaty lub V-ring. Wersja Evo jest dodatkowo wzbogacona o koła.
Wały uprawowe Expom
Wały uprawowe Expom pomagają w rozkruszaniu dużych brył, wyrównaniu i zagęszczaniu powierzchni gleby. Wałowanie jest potrzebne po orce, ale przydaje się również przy uprawach bezorkowych. Pomaga w rozprowadzaniu materiału pożniwnego i ułatwia lepszy jego rozkład. Przydaje się również po siewie, gdy zapewnia nasionom lepsze osadzenie w glebie. Dostępne są wały o różnej budowie, które są dedykowane do użycia w określonych warunkach glebowych.
Wał uprawowy Jacek
Wał uprawowy Jacek jest wyposażony w podwozie ułatwiające transport. Sekcje są rozkładane hydraulicznie. Urządzenie może być wyposażone w wał Cambridge, Crosskill lub Campbell o różnych średnicach i szerokościach roboczych od 4 do 9 metrów.
Wałowanie jest bardzo ważnym zabiegiem agrotechnicznym w znaczący sposób wpływający na jakość upraw oraz późniejszy urodzaj. Wały wyposażone są w pierścienie typu:
- cambridge- przeznaczone do uprawy posiewnej
- crosskill – przeznaczone do kruszenia brył na polach
- campbell – przeznaczone do typowego zagęszczenia po orce
Wały JACEK można z powodzeniem stosować do uprawy pożniwnej w celu przyśpieszenia procesu gnilnego słomy i resztek pożniwnych oraz kiełkowania rozsypanych nasion, w tym nasion chwastów. Maszyny tę stosowane są także na użytkach zielonych.
Wał uprawowy Tytan
Wał uprawowy Tytan może być wyposażony w wały Cambridge lub Crosskil. Urządzenie posiada koła transportowe, a sekcje są rozkładane hydraulicznie. Wał może być dodatkowo wyposażony we włókę sprężynową ustawianą mechanicznie lub hydraulicznie. Szerokość robocza urządzenia może wynosić od 4,5 do 7,5 metra.
Wał uprawowy Progres
Wał uprawowy Progres wykorzystuje pierścienie typu Campbell. Wały mogą być wyposażone w pierścienie ustawione pod kątem odpowiadającym rodzajowi gleby, która ma być uprawiana. Wały z kątem 45° są przeznaczone na gleby ciężkie, a te gdzie pierścienie ustawiono pod kątem 30° na lekkie. Ciekawą cechą wału uprawowego Progres jest to, że jego konstrukcja może być montowana wyłącznie na przednim TUZ ciągnika. Opcjonalnie dostępna jest również włóka sprężynowa i kultywator.
Wał uprawowy Universal
Wały uprawowe Universal mogą być wyposażone w pierścienie Cambridge lub Crosskil. Urządzenia mogą być doposażone we włókę sprężynową. Ich cechą charakterystyczną jest to, że mogą pracować na przednim lub tylnym TUZ-ie w zależności od potrzeb. Dostępne szerokości robocze to 3, 3,4 oraz 4 metry.
Wały do pługów Expom
Wały do pługów Expom pozwalają na zagęszczanie i kruszenie gleby w ramach jednego zabiegu prowadzonego wraz z orką. Dzięki temu łatwiej utrzymać odpowiednią wilgotność, bowiem gleba nie ulega zbytniemu przesuszeniu. Stosowanie wałowania połączonego z orką zapewnia dużą oszczędność czasu i mniejsze koszty paliwa.
Wały do pługów obrotowych Partner I i Partner II
Wały do pługów obrotowych Partner I i Partner II mogą być wyposażone w pierścienie typu Campbell oraz dodatkowy wał kołeczkowy. Dostępne są różne szerokości robocze od 1,6 do 3,4 metra.
Włóki polno-łąkowe Expom
Włóki polno-łąkowe Expom są używane do wyrównywania powierzchni. Za ich pomocą rozgarnia się nierówności, m.in. kretowiska, a także rozbija i równomiernie rozprowadza bryłki ziemi. Mogą być stosowane zarówno do powierzchni uprawianych, jak i łąk do pozyskiwania zielonek. W tej drugiej roli pełnią dodatkowo funkcję dogniatania darni do gleby, poprawiając dostęp do wody. Powierzchnie uzębione stosowane we włókach pomagają w napowietrzaniu darni dzięki usuwaniu filców i zbitych fragmentów.
Włóka polno-łąkowa Niwa
Włóka polno-łąkowa Niwa jest wyposażona w zęby rozmieszczone w 4 rzędach. Dostępna w wersjach rozkładanych manualnie (szerokości robocze 4 i 5 metrów) oraz hydraulicznie (szerokość robocza 6 metrów).
Włóka polno-łąkowa Niwa Plus
Włóka polno-łąkowa Niwa Plus jest konstrukcją wzbogaconą o chwastownik. Składa się on z podwójnych zębów sprężynowych, które są umieszczone w trzech rzędach. Pozwalają na usuwanie chwastów, a także na poprawę napowietrzenia oraz ułatwienie przenikania w głąb wody.